BİZ KİMİZ ODALARIMIZ LOKASYON GALERİ İLETİŞİM
 
 
Lokasyon Odalarımız Tur Satışı

Çanakkale Günübirlik Turlar
Çanakkkale Turları Satışı ve Hakkında Detaylı Bilgii
 


TUR SATIŞI VE REZERVASYONU İÇİN
0286 217 66 32
Çanakkale Günübirlik Şehitlik Turu


Çanakkale Merkez hareketli Şehitlik Turumuzda , Kilitbahir Köyü, Kilitbahir Kalesi,Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyası, Soğanlı Dere Hastane Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi ,Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertuğrul Köyü,Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı,Kanlı Sırt, Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Bigalı Köyü ve Atatürk Evi, ve Tarihe Saygı Anıtı lokayonları rehber eşliğinde gezilir.


Günübirlik Assos Kazdağları Turu


Tarihle huzurun birleştiği bir kaçamak için hazır mısınız? Her şeye bir ara verin; Assos ve Kazdağların da kendinizi yenileyin. Taş yollardan yürürken sahilin o eşsiz meltemi teninizi okşar. Geçmişten miras kalan yapısını hala koruyan evler ve sokaklar, sizi zaman tünelinde bir yolculuğa çıkarır. Ahşap yapıları, rengarenk görüntüleri, şirin cumbaları, çiçeklerlerle bezeli pencereleri ve şık merdivenleri ile tarihi evler hoş bir hava yaratır içinizde.

Sırasıyla gezilecek noktalar ; Athena Tapınağı, Assos Antik Kenti, Sur Duvarı, Su Sarnıcı, Hüdaverdi Camii, Anfi Tiyatro.


Çanakkale Günübirlik Truva Turu


Truva Antik Kenti tüm dünyanın yakından tanıdığı ve ziyaret ettiği bir tarihi yerleşim yeri. GünümüzdeTruva ören yerinde kazılar devam ediyor. Yakın bir zamanda da büyük bir müze faaliyete geçecek. Homeros‘un yazdığı Truvadestanıneredeyse tüm dünya dillerine çevrildi ve okullarda dahi okutuluyor. 

Truva Turunda Gezilecek Lokasyonlar ; Kordon’daki Truva Atı ( Filimde kullanılan ), Truva’nın Düşü ve Gerçeği, Truva Atı, Kazı Evi ve Hisarlik tepesi, Efsanevi Surlar ( Doğu Kule ve Kale girişi ), Athena Tapinak yeri – Kuzeydogu Kulesi ve Sarnıç, Marmar, Truva II Surları ve Megaron Ev kalıntıları, Schliemann Yarması, 9 dönemin / şehrın katmanları, Rampalı Güney Kale girişi, Priamos’un Hazimesinin bulundugu yer, Batı kapısı, Truva VI bınası, Illios’un Kutsal Alanı, Roma dönemi Hamam ve Odeon kalıntıları, Destansı Truva’nın Güney Kale girişi, Truva Müzesi (Yakında)


 
Anasayfa     Biz Kimiz    Odalarımız     Lokasyonumuz     Galeri     İmkanlarımız ve Hizmetlerimiz    İletişim ve Ulaşım Bilgilerimiz
Adres : İsmet Paşa Mahallesi Amber Sokak No:15/A ÇANAKKALE / MERKEZ     TEL : 0286 217 66 32     GSM : 0532 417 78 00 2016 gizempansiyon.com.tr - Sipse Yazılım